ҚР Тәуелсіздік күніне арнайы өткізілген іс-шаралардың есебі

08.01.2021

3-15 желтоқсан аралығында біздің колледжде Қазақстанның Тәуелсіздік күніне арналған бірқатар іс-шаралар өткізілді - бұл Қазақстан Республикасының басты ұлттық мейрамы. Бұл іс-шаралардың мақсаты - өз Отанына деген патриоттық сезімді, азаматтық борыш сезімін қалыптастыру. Тарих алдында студенттерге жауапкершілік сезімін қалыптастыру.

2-3.12.2020 жылы колледж студенттері мен ИОҚ арасында баскетболдан жарыстар өткізілді. Ойын көңілді әрі қызықты болып өтті.1-орынды: ө/о шеберлері, Ф-31 тобы, колледж оқытушылары алды. Темірханов Мерей, Ахметов Аслан, Костанья Кирилл сияқты студенттерді ерекше атап өткім келеді.

7, 8 желтоқсанда волейболдан жарыстар өткізілді, 1 орын Masters p / o, оқытушылар, Ф-31

9, 10 желтоқсанда мини-футболдан жарыстар өткізілді: 1 орын ө/о шеберлері, 2 орын - Ф-31 тобы, 3 орын - 3 курс командасы. УА-12 және УА-22 және Ф-21 топтарының студенттері де өздерін жақсы жағынан көрсетті.

9 желтоқсанда АӘД жетекшісі 1 курс студенттері арасында әскери спорттық жарыстар өткізді. Жарыстар - «Men karudy kanshalykty bilemin». 1 орын - Қанатұлы Асылан, 2 орын - Хайпназар Аян, 3 орын - Дариалов Хажикелди.

10 желтоқсанда кітапханашы «Қайсар жүрек Бауыржан» атты оқу конференциясын өткізді. Елена Романовна ұлы қазақстандық батыр Бауыржан Момышұлы туралы, оның өмір жолы мен ерлігі туралы айтты. Әңгіме мазмұнды әрі қызықты болып шықты.

12 желтоқсанда бірінші курс топтарында «Нағыз патриотизм - жоғары азаматтық борыш» атты сынып сағаты өтті. Барлық ө/о шеберлері және сынып жетекшілер қолында сынып сағатын әзірлеу және берілген тақырып бойынша презентациялар болды.

9, 11 желтоқсанда тарих пәнінің мұғалімдері Ф-12, ОП-21 топтарының студенттерімен «Қазақстанның ядросыз мемлекетке айналуындағы тұңғыш президент-Елбасының рөлі» тақырыбында конференциялар өткізді. Екі мұғалімнің де конференциясы өте қызықты өтті.

10 желтоқсанда Жастар ісі жөніндегі инспектор - Л.Г.Туякова «Қазақстан Республикасының құқықтық мемлекеті» тақырыбына жатақхана студенттерімен әңгіме өткізілді. Әңгімеге 18 адам қатысты. Алдымен студенттер «Тәуелсіздік негізі» фильмін тамашалады, содан кейін Қазақстан Республикасының Конституциясы және мемлекеттегі сыбайлас жемқорлықтың алдын алу туралы сұхбат жүргізді.

11 желтоқсанда физика пәнінің мұғалімі Тлепбаева Меруерт Маратовна ОП-11 тобында «Қазіргі жастар мемлекет басқаруға қабілетті ме» тақырыбында дебат өткізді.

15 желтоқсанда ЖІК «Тәуелсіздіктің бастауы туралы» тақырыбында викторина өткізді. Қойылған сұрақтарға әр үш дұрыс жауап үшін студенттерге сыйлық берілді. Көптеген студенттер мен ө/о шеберлер, оқытушылар белсенді қатысты.

15 желтоқсанда байқау жеңімпаздары салтанатты түрде дипломдармен марапатталды. Жоғарыда аталған іс-шаралардың барлығы студенттердің бойында патриотизмді тәрбиелеуге, мемлекетке деген құрметті қатынасты дамытуға, Отан тағдырына қатыстылық сезімін дамытуға ықпал етті.