«Ұлы даланың жеті қыры» Қолөнер көрмесі

21.12.2018

16 желтоқсан Қазақстан Республикасының Тәуелсіздік күніне орай, АТК №9 «Ұлы даланың жеті қыры» атты шығармашылық көрме ұйымдастырылды. Көрмеге Ұлы даланың яғни қазақ даласының негізгі құндылықтары елбасымыз айтқандай мақтаныштарымыз бен мерейлі дүниелеріміз жаңғыртылып қайта қойылды.

Рухымызды жаңғырта отырып, жасамапздық жолындағы игі жәдігерлеріміз көрменің шырайын келтірді. Көрмеде қолдан жасалынған табиғи материалдар мен тұзды қамырдан,жаслған сурет туындылары, гуаш пен майлы бояулар мен салынған қазақ даласының, киіз үйінің ішкі сыртқы көрінісі мен дала табиғаты, тәуелсіздіктің

символдары ұлттық нышандар, ту, көк байрақ бейнеленген заттар қойылды. Киіз үйдің сыртында дала халықтарының салт дәстүрлері, дастархан мәзірі мен ұлттық

киім кешектері, ою өрнектерінің түрі мен нышандары кеңінен суреттелген.

Нұрсұлтан Әбішұлы Назарбаев ұлы даладағы ұлы қазақ халқы жылқыны алғаш қолға үйретіп, қолда металургияны алғаш еріткен халықтар. Соның айқын дәлелдері ретінде сварка тобының студенттерінің қол жұмыстары трактрдың макеті қойылды. Елордамыз Астананың әсемдігін бейнелеген сурет картиналары да көрменің бір бұрышынан орын алды. Көрмені сызу пәнінің мұғалімі Рахимжанова  Бакет Айткешевна ұйымдастырып, студенттерге танымдық игі іс шара көрсете білді.